Popüler Tatil Beldeleri

Türkbükü

populer_tatil_beldeleri_TurkbukuBodrum denilince ilk akla gelenlerden biri olan Türkbükü, yerli ve yabancı turistler tarafından da her yıl oldukça fazla rağbet görmeye devam ediyor. Muhteşem denizi, doğal güzellikleri ve mis kokulu meyve ağaçları ile ziyaretçilerini mest ediyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Bodrum ile bütünleşmiş olan bembeyaz evlere burada daha sık rastlayabilirsiniz. Tatil için Türkbükü’nü tercih edenlerin en büyük avantajlarından biri de muhteşem bir plaja sahip olmasıdır. Berrak denizi, gün boyu güneşlenmeye elverişli olan plajı ile birleşince tatilciler için bulunmaz bir nimet haline geliyor. Her ne kadar yaz sezonunda binlerce kişi buraya akın etse de, konaklayabileceğiniz bir otel mutlaka bulursunuz. Çünkü bu anlamda da kaliteli otelleri bünyesinde barındıran Türkbükü’nde, unutulmaz bir tatil yaşayabilmeniz için her ayrıntı düşünülmüş.

Gümüşlük

populer_tatil_beldeleri_gumuslikMuhteşem bir doğa harikası olan, adeta yeryüzündeki cennet diye adlandırılan Gümüşlük Bodrum’un en popüler ve en kaliteli tatil beldelerinden biridir. Şehirleşmeye dönüşmesine engel olunan bu tatil beldesi bu sayede hem doğasını hem de sakinliğini koruyabiliyor. Kimileri tatilini, gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarıp, geceleri de sabaha kadar dans ederek değerlendirmeyi seçebilir. Ancak bazı insanlar da şehrin gürültüsünden kaçmak, doğa ve kendi ile baş başa kalmak isteyebilir. İşte seçimini bu yönde kullanan tatilciler için değişmeyen adres Gümüşlük’tür. Ayrıca bölgenin görülmesi gereken bir başka yeri de Tavşan Adası’dır. Gümüşlük’te bulunan ada Bodrum’un en şirin ve görülesi yerlerinden biridir. Üstelik daha da ilginci, adaya Gümüşlük kıyısından kumlar üzerinde yürüyerek gidilebilmesidir. Hatta şanslı gününüzdeyseniz adadaki tavşanları görmek, çocuklar için çok ilgi çekici olabiliyor.

Torba

populer_tatil_beldeleri_torbaBodrum’un popüler bir başka tatil beldelerinden biri olan Torba, Bodrum merkeze oldukça yakındır. Merkeze 5km uzaklıkta olan bu tatil beldesinin ziyaretçilerine sunduğu bir başka avantaj ise, limanından Didim’e feribot seferleri bulunmasıdır. Doğal güzelliklerin bol olduğu bir koyda bulunan bu tatil beldesi özellikle eski çam ağaçları ve mis gibi kokan zeytin ağaçları ile ünlüdür. Tatil için Torba’yı seçenler muhteşem doğanın yanı sıra tertemiz denizinin de tadını doyasıya çıkarabilirler. Konumu itibari ile de kalabalıktan hoşlanmayan ziyaretçileri için her zaman sakinliğini koruyan bu koy, aynı zamanda sığ bir denize sahiptir. Bu sayede denize girmek konusunda zaman zaman küçük korkular yaşayanlar için ideal bir yerdir. Tatil için Bodrum’un bu gözde beldesini tercih edecekseniz, konaklama konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı bilmelisiniz. Belde de herkesi ağırlayabilecek kadar fazla otel bulunmaktadır.

Yalıkavak

populer_tatil_beldeleri_yalikavakBodrum’un her köşesi görülmeye değer doğal güzelliklerle doludur. Her beldesinin de kendine has bir güzelliği, adını dünyaya duyurduğu bir özelliği mutlaka vardır. Yalıkavak denilince de, akla gelen bazı özellikler var elbette, örneğin yel değirmenleri gibi, bal ve sünger avcılığı gibi. Hatta geçmişte sünger avcılığı konusunda en ünlü kişiler Yalıkavak’tan çıkmıştır. Bodrum müdavimlerinin dışında birçok insanın manasını bilmediği aslında “sahildeki kavak” anlamına gelen Yalıkavak ismi, adını bölgedeki meşe ağaçlarından almıştır. Yani sanıldığı gibi kavak ağaçlarından değil, meşe ağaçlarından. Beldenin gün boyu denize girmeye müsait güzel plajları ve tertemiz bir denizi vardır. Deniz, plaj ve doğal güzelliklerinin yanı sıra bölge tarihi açıdan da oldukça zengindir. Mesela bölgede bulunan antik yapıların yeniden restore edilerek ziyaretçilere sunulduğunu biliyor muydunuz? Yani her biri günümüzde kullanılır halde, gidip görmek isteyenler için ufak bir dip not.