Nasıl Gidilir?

Uçakla Ulaşım

Ülkemizin en gözde tatil yerlerinden biri olan Bodrum, her yıl binlerce tatilciyi ağırlıyor. Ege kıyılarında yer alan bu tatil bölgesine farklı şekillerde ulaşmak mümkün. Otobüs yolculuğu bana göre değil, uzun saatler otobüs yolculuğu yapmaktan hoşlanmıyorum diyorsanız ya da herhangi bir sağlık probleminiz varsa Bodrum’a uçakla yolculuk yapabilirsiniz. Birçok havayolu şirketinin Bodrum’a seferleri bulunmaktadır. THY, Atlasjet ya da Onurair gibi havayolu şirketlerinden günün her saati için kendinize uygun olan bir uçak bileti satın alarak ortalama 1 saat içinde Bodrum Milas Havaalanına ulaşabilirsiniz. Alana indikten sonra yapmanız gereken Milas- Bodrum arasındaki mesafe için otobüs seferlerini kullanmak. Çünkü her ne kadar da Bodrum’a en yakın havaalanına inmiş olsanız da arasındaki mesafe 36km. Bodrum merkeze varmak için ayrıca bir ulaşıma ihtiyacınız olacak.

Otobüsle Ulaşım

Siz de uçak fobisi olanlardansanız, uçmak size çok tehlikeli ve korkutucu geliyorsa Bodrum’a karayolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Her durumda karayolunun daha güvenli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken tercih ettiğiniz bir otobüs şirketinden size uygun olan bir saatte Bodrum’a bir otobüs bileti almak. Sadece İstanbul değil diğer bütün büyük şehirlerden direkt otobüs seferleri ile Bodrum’a gitmek mümkün. Peki, yolculuk ne kadar sürüyor diye düşünüyorsanız, İstanbul’dan hareket ederseniz 12 saat, İzmir’den 4 saat ve Anakara’dan hareketle yine 12 saat gibi bir süre otobüs yolculuğu yapmanız gerekiyor. Otobüsle yaptığınız yolculuk sonunda Bodrum sahile 500m uzaklıkta olan Bodrum otogarına ulaşırsınız ve oradan da istediğiniz bölgeye farklı seferler ile ulaşmanız mümkündür.

Şehiriçi Ulaşım

Yaz aylarında tatilcilerin gözdesi olan Bodrum’da şehir içi ulaşımı sağlamak oldukça kolaydır. Yani gitmek istediğiniz her noktaya rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Mesela sahile 500m uzaklıkta olan Bodrum otogarından her 15 dakika da bir farklı noktalara seferler olduğunu biliyor muydunuz? Otogardan ister Bodrum içi isterseniz de Bodrum çevresindeki diğer tatil beldelerine ulaşabilirsiniz. Hangi tatil beldelerine minibüs seferleri yapıldığını merak ediyorsanız, şöyle belirtelim, Bodrum otogarından her 15 dakikada bir Yalıkavak, Gümbet, Bitez, Göltürkbükü, Ortakent, Gümüşlük, Güvercinlik, Gündoğan gibi Bodrum’un gözde olan daha birçok beldesine seferler mevcuttur. Anlayacağınız Bodrum’a ulaşmak kadar, şehiriçinde istediğiniz noktaya varmak da bir o kadar kolay.