Bodrum Lezzet Durakları

Antiochia Restaurant

Bodrum_Lezzet_Duraklari_AntiochiaTatildeyken bile damak tadından ödün vermek istemeyenlerdenseniz, yemek yemek, farklı lezzetler tatmak sizin için adeta bir aşk ise, Antiochia tam size göre demektir. Özellikle meraklı olduğunuz yöresel yemekler varsa, hele de Antakya gibi adını dünyaya duyurmuş bir mutfaktan çıkan lezzetleri tatmak istiyorsanız bu mekânı mutlaka görmelisiniz. Bodrum’un ortasında Akdeniz mutfağı ağırlıklı beslenmenin dışında Antiochia’ya giderek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. İstanbul ve Antakya’da da şubeleri bulunan bu lezzet durağının zengin menüsüne mutlaka göz atmalısınız.

Adres: Torba Mah., İsmet İnönü Cad. Casa Dell’arte Hotel No:64 D:66, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 367 1848

Kısmet Restaurant

bodrum_lezzet_durakleri_KismetEski esnaf lokantası tarzını seven, çok gösterişten yana değil de, tatil rehavetinde salaş mekânlarda bulunmayı tercih edenlerdenseniz Konacık’ta bulunan Kısmet’e uğramalısınız. Salaş olmasını sunumuna da yansıtan bu mekân, lezzetleriyle de bir o kadar iddialıdır. Üstelik daha da ilginci içeride iş adamları, Bodrum müdavimleri hatta ünlüler ile karşılaşmanız mümkündür. Çünkü söylediğimiz gibi lezzetleri oldukça ünlü olan bu yerin özellikle tatlılar konusunda iddialı olduğunu belirtmekte fayda var. Bilmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise, mekânın sadece öğlen saatlerinde açık olduğudur.

Adres: Atatürk Bulvarı No: 35 / A Konacık Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 319 0096

 Sakız Ana

Bodrum_Lezzet_Duraklari_SakizanaBodrum’a kadar gittim ama hiçbir yerde annemin yemekleri gibi yemek yiyemedim diyorsanız hala Sakız Ana’ya uğramamışsınız demektir. Çünkü adından da anlaşılacağı üzere anne yemeklerini misafirlerine sunan bu mekan, menüsü ve lezzetleri söz konusu olduğunda adı gibi mütevazı değil tam tersine iddiasını ortaya koyuyor. Yahşi’de bulunan Sakız Ana konumu itibariyle de serin serin yemeklerinizi yiyebileceğiniz salaş bir ortamda hizmet veriyor. Özellikle yaprak sarma ve muhteşem bir yaz sebzesi olan taze fasulyeye bayılıyorsanız, bugüne kadar yediklerinizi unutun çünkü ezber bozan bir lezzet ile karşı karşıya kalacaksınız. Kadın elinin mutfaktaki gücüne inanıyorsanız Sakız Ana’ya mutlaka uğramalısınız.

Adres: Ortakent Mah., Cumhuriyet Cad./lale Sok. No:133, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 348 3703

Miam

Bodrum_Lezzet_Duraklari_MiamBodrum’un en meşhur bölgelerinden biri olan Türkbükü sizi de cezp ediyor ve tatilinizin büyük bir bölümünü bu çevrede geçirmek istiyorsanız, yemek yemek için de manzarası kadar lezzetleri de parmak ısırtan mekânlar bulmanız gerekir. İşte Miam tamda böyle bir yerdir, denizin kenarında bulunan mekân, sizlere denizden gelen ılık esintiler eşliğinde yemek yeme fırsatı sunuyor. Muhteşem bir dut ağacının gölgesinde, zengin menüsü ile siz değerli misafirlerine hizmet vermeye devam eden bu mekânda özellikle kalamar köftesi ve ahtapot kolu ızgarasını mutlaka denemelisiniz. Yediğim yemeğin tadı damağımda kalsın diyorsanız, adres belli.

Adres: Bitez Mah., Atatürk Cad. No:48, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 363 0322

Çimentepe

Bodrum_Lezzet_Duraklari_CimentepeSiz de birçok Bodrum sever gibi bir Yalıkavak aşığı iseniz, Çimentepe’yi bilmiyor olmanız mümkün değildir. Özellikle manzarası ile adından söz ettiren Çimentepe 360 derecelik bir Yalıkavak manzarasına sahiptir. Burada lezzetlerin arasında kendinizi kaybetmeden önce manzara sizi etkisi altına alıyor. Hele de mekâna gün batımına yakın bir saatte gittiyseniz gerçek bir görsel şölen izlemeye hazır olun. Manzarası ve sunumu bu denli şahane olan bir mekânın lezzetlerine de değinmeden geçmek olmaz. Özellikle mezelerinin çeşitliliği arasında seçim yapmakta zorlanacağınızı belirtelim ve bir de gambilya favası var tabii. Bu lezzeti mutlak suretle tatmanızı öneririz.

Adres: Geriş Altı Mah., Çökertme Cad. No:62, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 4237